Алгоритм реєстрації ОСББ

25 января 2016

Алгоритм дій по створенню ОСББ

 1. Декілька разів уважно прочитати Закон України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та Типовий статут ОСББ.
 2. Розмістити на дошках об’яв біля під’їздів коротку інформацію про ОСББ (за бажанням) та об’яви про проведення організаційних зборів співвласників багатоквартирного будинку з датою, часом і місцем проведення.
 3. Провести організаційні збори співвласників багатоквартирного будинку, на яких обрати ініціативну групу не менш як з трьох чоловік та голову ініціативної групи для надання їм повноважень по підготовці установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку.
 4. Оформити протокол організаційних зборів співвласників багатоквартирного будинку.
 5. Скласти список всіх співвласників будинку. Щоб отримати повний список співвласників будинку необхідно:

1) Звернутись до Реєстраційної служби Запорізького міського управління юстиції — відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно (м. Запоріжжя, вул. Дзержинського, 5, в 1 віконце (послуга безкоштовна). При собі мати:

— «Заяву про надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у формі інформаційної довідки»;

— оригінал і копію протоколу організаційних зборів співвласників багатоквартирного будинку;

— оригінал і копію паспорту та ідентифікаційного коду голови ініціативної групи співвласників багатоквартирного будинку;

2) Попросити надати інформацію про право власності на квартиру або нежитлове приміщення у будинку від усіх співвласників (за їх згодою).

 1. Направити листа до МКП «Основаніє» м. Запоріжжя щодо надання загальної інформації по будинку, додавши копію протоколу організаційних зборів співвласників багатоквартирного будинку.
 2. Після отримання інформації про співвласників багатоквартирного будинку та загальної інформації по будинку ініціативна група визначає дату, час і місце проведення установчих зборів.
 3. Співвласники, за бажанням, можуть заздалегідь обрати назву майбутнього ОСББ. Для цього необхідно звернутись до державного реєстратора райдержадміністрації Вашого району.
 4. Ініціативна група, не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів, повинна направити повідомлення про їх проведення. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного. Надрукувати і розмістити біля під’їздів об’яви про установчі збори із зазначенням порядку денного, місця і часу проведення.

Дати всім можливість ознайомитись із проектом статуту майбутнього ОСББ.

Також необхідно, в разі наявності в будинку неприватизованих квартир, запросити на установчі збори представника департаменту ЖКГ Запорізької міської ради, який, за довіреністю, буде голосувати за неприватизовані квартири.

 1. До дня проведення установчих зборів підготувати «Додаток 1» до Протоколу установчих зборів ОСББ – «Протокол голосування», заповнивши перші п’ять колонок (у 2 примірниках). Підготувати проект протоколу установчих зборів.
 2. Провести у визначений час установчі збори відповідно до порядку денного. Підсумком установчих зборів повинно стати голосування по кожному питанню порядку денного та проставляння кожним присутнім на установчих зборах співвласником голосу «за» чи «проти» і затвердження його власним підписом на «Додатку 1» до Протоколу установчих зборів ОСББ (у 2 примірниках).
 3. Після зборів підрахувати кількість голосів «за» і «проти». Кількість голосів «за» повинно бути більше половини загальної кількості усіх співвласників, а також площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.
 4. Якщо в результаті голосування на установчих зборах для прийняття рішення не набрано кількості голосів «за» або «проти», проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах. Оформлюється «Додаток 2 до до Протоколу установчих зборів ОСББ «Протокол письмового опитування» (у 2 примірниках). Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів.
 5. Після підрахунку всіх голосів необхідно оформити Протокол установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку (у 2 примірниках).
 6. Уповноважена на зборах особа для державної реєстрації ОСББ подає до державного реєстратора наступні документи:

1) Протокол установчих зборів (2 прим.);

2) «Додаток 1» до Протоколу установчих зборів ОСББ» (2 прим.);

3) «Додаток 2» до Протоколу установчих зборів ОСББ» (2 прим.), у разі наявності;

4) Статут (2 прим.);

5) заповнену реєстраційну картку (Форма 1);

6) довіреність від представника департаменту ЖКГ Запорізької міської ради, який голосував за неприватизовані квартири – оригінал (копію залишити собі);

7) паспорт, що засвідчує особу уповноважену для державної реєстрації ОСББ.

 1. За позитивного висновку державного реєстратора,через 3 дніотримаєтевиписку зЄдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємцівпро реєстрацію вашого ОСББ.
 2. Звипискою із Держреєстру, паспортом керівника абодовіреністюна уповноважену особузвернутисьв управліннястатистики в Запорізькій області(просп.Леніна,буд. № 75, каб. №200з 8-00до 12-00щодня, крімп’ятниці)для отриманнявідомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).Вартість-27,94грн. Оплата готівковимрозрахункомв каб.№ 504.Отримуєтеквитанціюпро вартість послуг.
 3. Зкопієювипискиз Держреєструюридичних осіб, протоколомпро обрання керівника, копією паспортакерівниказвернутисьу фірму, що виготовляє печатки.Ескіз печаткиузгоджується намісці (середня вартість послуг:240-265грн.) Отримуєте квитанціюпро вартість послуг.
 4. З випискоюз Держреєстру, статистики, протоколом зборів, паспортом керівника, довіреністю на уповноважену особу(якщореєстраціюпроводить некерівник)звернутисьдо Державній Фіскальній Службі України (Податкової) Вашого району для отримання Рішення про внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Комментирование отключено.