Завершилось навчання учасників Проекту VITAL ЕAST «Професійно-технічне навчання управителів багатоквартирних будинків і «хаус майстрів» в Запорізькій і Харківській областях України», який є продовженням проекту VITAL «Професійно – технічне навчання управителів житловий нерухомістю у Львівській області» (2018-2019гг). Проекти фінансуються Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини за програмою «Розширення співпраці з громадянським суспільством країн Східного партнерства та Росії».

Управитель багатоквартирного будинку – одна з ключових фігур таких проектів, яка координує комплексні завдання – фінансові, технічні, організаційні, комунікативні.

У новому німецько-українському проекті учасники семинарів отримали можливість ознайомитися не тільки з професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» та підвищити свою кваліфікацію, а і дізнатися про діяльність «хаус мастера». Ця професія завойовує все більшу популярність не тільки в Німеччини, а і в інших країнах.

Семінари організовано «Ініціатива Житлове господарство у Східній Європі» (ІWО, Берлін,) спільно з партнерами із Запоріжжя – Громадська спiлка «Запорiзький ресурсний центр «КРУГ» і Харкова – Господарська некомерційна асоціація власників житла недержавних форм власності ФОНД «СПРИЯННЯ», а також при активній участі партнеру ІWО зі Львівської області – Львівська громадська організація «Центр досліджень місцевого самоврядування» (ЦДМС), роль в проекті якого полягає в передачі досвіду навчання управителів багатоквартирних будинків у Львівської області.

 

Під час семінарів, які проходили за участю українських спікерів, 7-9 та 13-15 вересня в приміщення Національного університету «ЗАПОРІЗЬКА ПОЛІТЕХНІКА», слухачі ознайомились з законодавством в сфері управління житловою нерухомістю, організаційно-правовими формами управителя та його функціями – Володимир Бригілевич, голова правління ГО «Центр досліджень місцевого самоврядування», м.Львів; порядком безпечної експлуатації, обстеження та паспортизації будинку, проведенням енергоаудиту, енергоефективних та енергозберігаючих заходів багатоквартирного будинку – Олександр Труфанов, к.т.н., директор ТОВ ЕК «ЕСКО ГАРАНТ», м.Київ. Два окремі блоки навчання були присвячені темі фінансового управління діяльністю управителя і ОСББ – Любов Карпенко, голова правління ГС «ЗРЦ «КРУГ» і Людмила Солдатова, директор ОР ЗРУ АТ КБ «ПРИВАТБАНК» та комунікативним аспектам в діяльності управителя/ОСББ – Ярослава Сорокопуд, експерт з комунікації та діалогу АМУЖН, м.Львів. Про практику проведення «Аудиту безпеки і доступності житлового будинку розповіла Ганна Прокіпець, голова правління ГС «ЖІНКИ В УПРАВЛІННІ БАГАТОКВАРТИРНИМИ БУДИНКАМИ», м.Дніпро

Практичні поради щодо улаштування ІТП, балансування системи опалення та монтажу вузлів комерційного обліку тепло- і водопостачання надав Андрій Туцький, начальник відділу теплоенергетики ТОВ НПФ «ЕНЕРГОСИСТЕМИ».

Міжнародний вебінар «Діяльність «ХАУС МАСТЕРА», енергозберігаюча модернізація багатоквартирного будинку – завдання управителя пройшов 21-23 вересня online. Про інститут «Хаус мастера», основи забезпечення безпеки в багатоквартирних будинках в Німеччині розповів Крістіан Зайп, економіст, фахівець в галузі житлового господарства та кредитування нерухомості. Історія формування професії «мастер хаус» в Білорусі – тема виступу Геннадія Кальонова, директора міжнародної Асоціації менеджменту нерухомості, м.Мінськ. Лариса Шреккенбах- керівниця проектів IWO, Берлін, ознайомила учасників вебінару з досвідом в сфері управління та енергозберігаючої санації в багатоквартирних будинках в Німеччині.

Для 10 кращих учасників із Запоріжжя і Харкова, які пройшли навчання в рамках проекту та успішно склали екзаменаційний тест, у 2022 році буде організована освітня тижнева поїздка до Німеччини.

Контакты:

Ініціатива «Житлове господарство у Східній Європі» (IWO), м. Берлін

Лариса Шреккенбах, schreckenbach@iwoev.org, тeл.: +49 (0) 174 192 0673

Громадьска спiлка «Запорiзький ресурсний центр «КРУГ»», м. Запоріжжя

Любовь Карпенко, krug.zp@ua.fm, тeл.: +38 097 31880 91

Господарська некомерційна асоціація (фонд) власників житла недержавних форм власності ФОНД «СПРИЯННЯ», м. Харків

Юля Самойлова, spriyannya-fond@ukr.net, тeл.: +38 099 92911 64

Залишити відповідь