Кабінет Міністрів України постановою від 17 жовтня 2018р. №840 «Питання надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» удосконалив умови оформлення державної допомоги у сплаті за спожиті житлово-комунальні послуги.

З 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

Право на допомогу від Держави тепер мають ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири.

У разі якщо член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.

На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги.

Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:

  • Безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості;

  • Громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді  субсидію в Україні домогоподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах. 

Якщо субсидію на новий рік 2018-2019 рр уже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення у жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами.

Першочергове рішення про надання чи ненадання субсидії ухвалюється на рівні місцевої влади. Створено комісії, які розглядають заяви громадян, проводять аналіз майнового стану та житлових умов і приймають рішення щодо права на отримання субсидії у випадках, коли заявнику з тих чи інших причин відмовлено у призначені субсидії на загальних підставах.

У випадках, коли одержувач субсидії не підпадає під загальні критерії, на основі яких надається допомога від держави – комісія має повноваження зробити виняток та прийняти рішення на користь заявника.

Тим сім’ям, які не встигли оформити житлову субсидію до початку опалювального сезону, Держава компенсує всі витрати на комунальні послуги. Навіть якщо документи буде подано у листопаді чи грудні.

Механізм оформлення житлових субсидій й надалі простий. Для отримання державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг необхідно заповнити лише Заяву та Декларацію про доходи. Жодних інших документів не потрібно.

Готові документи можна:

  • самостійно подати до місцевих управлінь праці та соціальної політики, сільських і селищних рад;

  • надіслати рекомендованим листом до органів соціального захисту населення за місцем проживання.

Протягом кількох тижнів з моменту отримання документів соціальна установа письмово повідомить про рішення з приводу надання допомоги та її розміру.

Про розмір своєї субсидії можна дізнатися он-лайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua.

Залишити відповідь