Однією із проблем, яка на теперішній час залишається невирішеною в діяльності ОСББ – взаємовідносини с власниками нежитлових причин в багатоквартирних житлових будинках.

Цій темі була присвячена зустріч голів ОСББ/ЖБК, яка відбулась у ГС «ЗАПОРІЗЬКИЙ РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР «КРУГ».

В ході зустрічі обговорили окремо витання взаємовідносин між ОСББ/ЖБК та власниками нежитлових приміщень – це приватні структури та територіальна громада м. Запоріжжя. Найбільш проблемною виявилася ситуація, коли нежитлове приміщення комунальної власності не здано в оренду і стоїть порожнім.

З орендарями та приватним власниками питання в більшості випадків вирішується позитивно, вони укладають договори на участь в утриманні будинку і прибудинкової території і сплачують внески відповідно до діючого законодавства.

А по оплаті за нежитлові приміщення комунальної власності, які не здані в оренду утворилась заборгованість тому, що в бюджеті міста не передбачені кошти на ці витрати.

Учасники зустрічі звернулись до голови правління ГС «ЗРЦ «КРУГ» Любові Карпенко з проханням підготувати від імені ОСББ/ЖБК звернення до виконавчого комітету Запорізької міської ради з проханням щодо вирішення питання фінансування з міського бюджету у 2019 році витрат на утримання нежитлових приміщень комунальної власності, що знаходять в багатоквартирних будинках, управління яких здійснюють ОСББ/ЖБК.

Залишити відповідь