7 листопада в Києві відбулась практична дискусія «Формування прозорих договірних взаємовідносин в багатоквартирному будинку: Співвласник – Управитель – Надавач комунальної послуги (монополіст)».

Загальна кількість учасників стала рекордною – більше 300 осіб – представники комунальних та приватних організацій, що надають послуги з управління та утримання житлового фонду, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських об’єднань, ОСББ, організацій – монополістів надавачів комунальних послуг.

Захід було організовано за ініціативою ГС «Асоціація управителів житла» за підтримки міністерства регіонального розвитку та Міжнародної фінансової корпорації (IFC група Світового банку) в рамках проекту «Енергоефективність у житловому секторі України».

В дискусії в якості спікерів прийняли участь Народний депутат України Альона Бабак, начальник управління житлової політики Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України Світлана Старцева, представник антимонопольного комітету Вадим Соломченко, консультант Проекту « Енергоефективность у житловому секторі України» Руслан Кульчицький, заступник міського голови м.Житомир Сергій Кондратюк, консультоант ВБО «Інститут місцевого розвитку» Дмитро Левицький.Учасники дискусії обговорили питання, щодо ролі органів місцевого самоврядування в сучасних умовах реформування та створення конкурентних умов в житловій галузі, впровадження та реалізації Закону України «Про житлово-комунальні послуги», взаємовідносин між співвласниками управителями та монополістами постачальниками комунальних послуг.

Найбільш жвавою і суперечливою стала дискусія з питань взаємовідносин між співвласниками будинків, управителями, ОСББ та газовими компаніями. Головною причиною непорозумінь в цих відносинах є недосконалість нормативно-правової бази, що регулює ці відносини.

Залишити відповідь