В Україні з 2016року реалізовується Проект «Німецько-Українські енергоефективні будинки».

В рамках проекту «Німецько-українські енергоефективні будинки» буде здійснена комплексна енергозберігаюча санація 20 типових багатоквартирних будинків в різних регіонах України.

Мета проекту полягає в розробці оптимізованих і ефективних рішень по комплексній енергозберігаючій санації – не тільки в технічному, а й у фінансовому та організаційному планах.

Учасники проекту отримують всебічну підтримку з боку партнерів проекту, а також від міжнародних та українських фахівців. Це стосується розробки технічних рішень та схем фінансування, а також забезпечення контролю якості.

Проект реалізується Німецьким енергетичним агентством (dena) за підтримки Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини (BMWi) спільно з партнерами проекта: Ініціативою «Житлове господарство у Східній Європі» (IWO e.V.) і Центром компетенції по великим житловим масивам (Kompetenzzentrum Großsiedlungen e.V.).

В першій декаді листопада в Києві відбувся 3-й семінар для учасників Проекту на якому були представлені перші результати по розробці проектно-кошторисної документації та фінансові інструменти реалізації проектів.

Про досвід та перші результати розробки проектно-кошторисної документації розповіли Олена Лауф – експерт архітектор Німецького енергетичного агенства (dena), Берлін, Лариса Леонова – директор КП «Херсоненергокомплект», Дмитро Михайлов директор ТОВ «ЕНЕРДЖІ ЕФФИШЕНТ КОНСТРАКШН».

Юлія Головатюк- Унгуряну, в.о.директора ДУ «Фонд енергоефективності» розповіла про перспективи роботи Фонду, можливості фінансування модельних проектів.

Про можливості фінансування в рамках програми IQ Energy енергоефективних заходів, які реалізовують ОСББ і приклади фінансування в рамках цієї програми поділилася Оксана Булгакова – керівник Програми.

Велику зацікавленість учасників семінару визвав доклад Олени Лауф щодо забезпечення якості проектних та ремонтно- будівельних робіт, які були виконані в будинках ОСББ – учасників проекту на день проведення семінару. Вона зупинилась на помилках і недоробках, які було виявлено під час технічного інспектування об’єктів.

Працюючи в робочих групах учасники семінару обмінялися досвідом роботи з співвласниками в своїх будинках з питань обговорення заходів з енергоефективності, розробки проектно-кошторисної документації і прийняття рішень з питань реалізації проектів. Окремо було приділено увагу питанням фінансування проектів, їх підтримки з боку державних органів, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Залишити відповідь