Вищим органом управління ОСББ/ЖБК є загальні збори, які скликаються не рідше одного разу на рік.

Наприкінці поточного або на початку наступного календарного року ОСББ та ЖБК традиційно проводять загальні збори з мешканцями будинку, звітуючи про роботу правління у минулому році. В деяких будинках пройдуть вибори нового складу правління та ревізійної комісії, але кожний будинок буде голосувати за новий кошторис на управління будинком та приймати рішення про ремонт та реконструкцію будинку, від яких буде залежить майбутній технічний стан будинку.

Саме тому, що на загальних зборах мешканці приймають найважливіші рішення для розвитку будинку, дуже важливо грамотно оформити протоколи загальних зборів та правильно зібрати голоси співвласників будинку.

Громадська спілка «Запорізький Ресурсний Центр «КРУГ» провела декілька практичних нарад-семінарів з питань підготовки та проведення загальних зборів в ОСББ/ЖБК.

В ході зустрічей обговорювалися такі питання:

  • види загальних зборів: які з них обов’язкові для проведення
  • підготовка загальних зборів будинку
  • проведення загальних зборів – як уникнути «балагану»
  • оформлення протоколу загальних зборів та збір підписів голосування
  • проведення та оформлення протоколів засідань правління
  • наслідки погано підготовлених зборів або не правильно оформлених протоколів

 

У семінарах прийняли участь голови правлінь ОСББ та ЖБК міста Запоріжжя та Запорізької області, які є членами громадської спілки. Керівники будинків із здивуванням признавали, що дійсно дещо із обговореного на зустрічі вважали не важливим, тому і не дотримувались порядку підготовки та проведення , а між тим своїми діями порушували законодавство.

Залишити відповідь