Питання технічного обслуговування внутрішньо-будинкових мереж газопостачання на теперішній час не врегульовано на законодавчому рівні, але ПАТ «ЗАПОРІЖГАЗ» роздає головам ОСББ/ЖБК м. Запоріжжя «листи щастя», примушує укладати договори на експлуатацію складових газорозподільної системи і загрожує припинити з 01 травня 2019 року газопостачання багатоквартирних будинків.


Відповідно до Закону України «Про ринок природного газу відповідальність за безпечне та безперебійне постачання газу до кінцевого споживача несе оператор.


Не викликає сумніву і той факт, що у кінцевому рахунку за це буде сплачувати кінцевий споживач. Сьогодні є суперечливим питання – за рахунок якого тарифу споживач має сплачувати ці витрати.


ГС «ЗРЦ «КРУГ» звернулась з відповідними листами до Прем’єр – Міністра України пана Гройсмана В.Б, Народного депутата України пані Бабак А.В.та голови правління НКРЕКП пані Кривенко О.О. з вимогою терміново на законодавчому рівні врегулювати питання технічного обслуговування внутрішньо-будинкових мереж газопостачання в багатоквартирних будинках за двома моделями на вибір співвласників:

  1. За рішенням співвласників багатоквартирного будинку – співвласники самостійно обирають суб’єкта господарювання та укладають з ним договір на ТО внутрішньо-будинкових мереж газопостачання на умовах, погоджених між сторонами.
  2. Обов’язок здійснювати ТО внутрішньо-будинкових мереж покласти на Оператора газорозподільних мереж за рахунок тарифу розподілу газу.

Залишити відповідь