Kапітальний ремонт – питання, яке хвилює сьогодні практично кожного мешканця багатоквартирного будинку.

Програмою розвитку житлово-комунального господарства, затвердженою 19 грудня 2018 року рішенням сесії Запорізької міської ради №33 (зі змінами від 28 лютого №49) в міському бюджеті передбачено кошти на капітальний ремонт житлового фонду, в тому числі:

 

на житлові будинки, які знаходяться в управлінні управителів, призначених на підставі проведеного конкурсу – 125 918,942 тис.грн;

 
на будинки ОСББ – 45 000,00 тис.грн

Ремонт будинків, які знаходяться в управлінні управителів виконується без участі співвласників цих будинків і фінансується на 100% із місцевого бюджету.

Ремонт будинків ОСББ виконується на умовах співфінансування згідно Порядку, затвердженого рішенням сесії міської ради №105 від 19.12.2018р (зі змінами від 30 січня 2019р. №48).

Згідно Порядку 01 квітня передбачалось почати прийом заяв на участь у проведенні капітального ремонту. Всі знали про цю дату і на запитання: « В якому порядку будуть приймати пакет документів?», спеціалісти відділу, який курирує діяльність ОСББ, відповідали: «В порядку живої черги 01 квітня».

В суботу 30 березня голови ОСББ почали збиратися біля департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради і з подивом дізналися, що на дошці оголошень в середині приміщення департаменту висить список будинків на реєстрацію заяв.

Обуренню не було меж і голови правлінь ОСББ прийняли рішення створити живу чергу і чергувати постійно до 01 квітня. Чергування тривало практично протягом 2-х діб. Представники будинків змінювали один одного і жива черга реєструвалась кожні три години.

В неділю 31 березня під вечір до черги прибули особи спортивної зовнішності з погрозами розігнати цю чергу і надати свій список на ремонт будинків і провокували голів ОСББ на неправомірні дії, викликали поліцію, але провокація не вдалася. Підтримати голів ОСББ приїхали депутати міської ради.

На восьму годину ранку 01 квітня біля департаменту в черзі стояло більше 100 представників ОСББ. Депутати міської ради Олександр Константинов та Микола Білий взяли ситуацію під свій контроль і прийом документів почався дійсно в порядку живої черги.

Протягом дня черга постійно поповнювалась. Всі, хто прийшов подавати документи одноголосно прийняли рішення – звертатись до міського голови та депутатського корпусу з вимогою збільшити обсяги фінансування робіт з капітального ремонту будинків ОСББ на умовах співфінансування уже в цьому році.

Комісія департаменту приймала працювала до кінця дня, але не змогла прийняти документи від всіх бажаючих прийняти участь в цій програмі.

В перший день було зареєстровано 102 заяви.

Наступного дня 02 квітня в департаменті з управління житлово-комунальним господарством комісія продовжила свою роботу.

З цієї історії можна зробити два висновки.

Перший – позитивний. Мешканці багатоквартирних будинків нарешті зрозуміли, що вони відповідальні за свої будинки і готові вносити свої кошти на капітальний ремонт.

Другий – негативний. Міська влада не змогла організувати прозорий механізм прийому заявок з урахуванням сучасних електронних технологій.

Залишити відповідь