Сьогодні можна константувати той факт, що в Запоріжжі вже запрацював ринок в сфері надання послуг з управління багатоквартирними житловими будинками. І, як це часто буває, коли ринок тільки починає працювати – з’являються шахраї. І сфера надання житлових послуг не стала винятком.

Цій темі було присвячено круглий стіл, який було організовано і проведено за ініціативою Агентства Регіональних ініціатив 13 серпня в приміщенні Торгово-промислової палати.

Учасники круглого столу: представники управляючих компаній, ОСББ, юристи, ГС «ЗРЦ «КРУГ», зупинились на більш поширених прикладах шахрайства при створенні і реєстрації ОСББ, переходу мешканців багатоквартирних будинків від одного управителя до іншого, проведення загальних зборів співвласників будинку, прийнятті рішення співвласниками будинку про порядок управління багатоквартирним будинком.

Всі учасники круглого столу прийшли до висновку, що головним рецептом боротьби з шахрайством в сфері надання житлових послуг є активність співвласників багатоквартирних будинків, їх поінформованість і знання основних нормативно-законодавчих законів України: «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про житлово-комунальні послуги» та «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків», знання своїх прав і обов’язків, і, звичайно, усвідомлення того, що ми як співвласники багатоквартирного будинку несемо відповідальність за управління, утримання і ремонт нашого багатоквартирного будинку.

Залишити відповідь