Цій темі була присвячена всеукраїнська практична конференція, яка відбулась 05-06 вересня в Одесі. Конференція була організована ГС «Асоціація управителів житла» при підтримці міністерства розвитку громад та територій України та проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Енергоефективність у житловому секторі України», Група Світового Банку.

Учасників конференції в своєму відео зверненні привітала міністр Альона Бабак.

В конференції прийняли участь представники міністерства, органів державної влади та місцевого самоврядування, управителів (комерційні структури усіх форм власності та ФОП), комунальних підприємств, що надають послуги в сфері ЖКГ, профільних громадських спілок і організацій з України, Білорусі та Латвії.

На початку конференції, після привітальних слів, учасники обговорили питання необхідності розробки та затвердження на державному рівні стратегії розбудови ринку управління багатоквартирними будинками та підвели перші підсумки розвитку галузі управління багатоквартирними будинками в умовах нових законодавчих реалій, спробували відповісти на запитання: «Чи став новий закон України «Про житлово комунальні послуги» Конституцією для учасників ринку житлово-комунальних послуг?

Окрема панель конференції була присвячена ролі муніципалітетів у розвитку ринку управління багатоквартирними будинками. Цим досвідом поділились заступники міських голів м. Кривий Ріг – Олександр Катриченко та м. Житомир – Сергій Кондратюк.

Про європейський досвід в сфері управління житловим фондом, історію розвитку та сучасний стан ринку ЖКП європейських країн, законодавчі умови формування ринку управління житловою нерухомістю розповіли Володимир Бригілевич – ГС «Львівська асоціація власників житла і управителів нерухомістю», Геннадій Кальонов – виконавчий директор Міжнародної асаціації менеджменту нерухомості, Юріс Віджис – член правління Латвійської асоціації підприємств по управлінню та обслуговуванню нерухомості.

Окрема тема, яка була цікава для всіх учасників конференції – термомодернізація та енергоефективність в багатоквартирних будинках. Ключовим доповідачем цієї панелі була Юлія Головатюк-Унгуряну, директор Фонду енергоефективності України.

Застосування та реалізація на практиці та кореспондування між собою законів України «Про ЖКП», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про відходи», «Про ринок природного газу», «Про ринок електричної енергії» – тема, яка визвала найбільшу дискусію серед учасників. Ключовими доповідачами були представники міністерства Світлана Старцева- заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики та Наталія Кравченко – заступник директора Департаменту економіки систем життєзабезпечення.

Окрема панель конференції була присвячена темі підготовки фахівців та професійної атестації управителів за фахом “менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків).

Робочі групи, які були створені із учасників конференції на своїх засіданнях обговорили і підготували пропозиції щодо напрацювання нових і внесення змін до існуючих нормативних актів що регулюють взаємовідносини співвласників та управителів в багатоквартирних будинках.

По завершені конференції всі учасники отримали сертифікати учасників, які всім вручив Президент асоціації управителів Василь Ліман.

Залишити відповідь