Минуло два роки як Верховна Рада прийняла новий закон «Про житлово-комунальні послуги», який багато в чому повинен сприяти реформуванню сфери житлово-комунального господарства.

Новацією цього закону стало те, що в житловому господарстві ми перейшли від послуги з утримання будинку і прибудинкової території до послуги з управління багатоквартирним будинком. Ця норма Закону вимагає від надавачів такої послуги більш професійної підготовки. Ст.18 передбачає, що управитель зобов’язаний мати у штаті щонайменше одного найманого працівника, який пройшов професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)».

В жовтні поточного року в Запоріжжі на навчальних курсах з підготовки менеджерів (управителів) житлового будинку (групи будинків) пройшла навчання перша група до складу якої увійшли представники комунальних підприємств «ЗАПОРІЖРЕМСЕРВІС», «НАШЕ МІСТО», «ЖИТЛОМАСИВ», КМР «КОМУНАЛЬНИК» і «Вільнянський міськкомунгосп Запорізької області» та комерційних приватних підприємств «КК «НАШ ДІМ ЗАПОРІЖЖЯ», «БУХГАЛТЕР ОНЛАЙН», КК «МРІЯ», «УНІВЕРСАЛБУД», «ГЛАСИС ФОРТЕ».

Навчання проходило на базі КП «Запорізький обласний центр охорони праці». Слухачі курсів пройшли навчання за програмою яка включала найбільш актуальні питання в сфері надання житлової послуги: організаційно-правові, бухгалтерські та податкові аспекти діяльності управителів багатоквартирними будинками, забезпечення регламентних вимог при експлуатації конмтруктивної та інженерних систем будинку, енергетична ефективність та енергоменеджмент в житловому будинку, особливості застосування серії міжнародних стандартів з менеджменту в сфері управління житлом, управління конфліктами та інші практичні напрацювання.

Навчання проводили викладачі «ЕМАУ-АКАДЕМІЇ» (м.Київ»), які мають багаторічний практичний досвід роботи в сфері житлового господарства.

По закінченні курсів слухачі виконали тестові завдання і отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації. Зараз слухачі, які пройшли навчання готуються до здачі кваліфікаційного іспиту за фахом «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків) і отримання сертифікату.

Залишити відповідь